Cetelem pôžička

Cetelem Slovensko je nebanková spoločnosť, ktorá poskytuje úvery s garanciou francúzskej bankovej skupiny BNP Paribas. Je vhodné poznamenať, že v Európe poskytujú najviac úverov, a že na Slovensku ich už schválili viac ako milión. O tom, že ľudia v ňu majú čoraz väčšiu dôveru, pretože so svojimi žiadosťami o úvery sa obracajú práve na ňu, svedčí aj prudký rast spoločnosti. Svoje zastúpenie má už v 80 krajinách!

Primárnym záujmom Cetelemu je sprostredkovanie osobných pôžičiek, kreditných kariet a nákupu na splátky. Aspoň v skratke si tieto produkty predstavme. Ak by ste mali viac otázok, Cetelem infolinka je vám plne k dispozícii (uvedená nižšie, v časti Cetelem kontakt).

a, osobné pôžičky

Pžičku je možné vybaviť si online alebo telefonicky.

Online – po vyplnení údajov a odoslaní formulára čakáte na „verdikt“ poskytovateľa len 5 minút, a to vďaka systému automatického spracovania. Zmluvu si môžete vytlačiť ihneď, poprípade vám ju zašlú poštou. Podpísanú s doloženými dokladmi ju treba zaslať na adresu Cetelemu. Peniaze vám budú odoslané do 3 dní odo dňa, keď Cetelem prevezme všetky vami zaslané potrebné dokumenty.

Telefonicky – číslo v časti „kontakt

Podmienky na získanie:

 • byť občan SR s trvalým pobytom na Slovensku
 • mať od 18 do 62 rokov
 • byť zamestnancom alebo podnikateľom, vedieť dokladovať príjem, prípadne byť dôchodcom a poberať dôchodok

Opäť platí, ak máte nejaké nejasnoti, infolinka vám veľmi rada pomôže.

Všeobecné fakty:

 • má nulové poplatky za poskytnutie pôžičky, správu, predčasné splatenie alebo za mimoriadnu splátku úveru;
 • umožňuje odložiť splátku, navýšiť výšku úveru alebo ho predčasne splatiť;
 • sprístupnila druh poistenia, ktoré kryje okrem iného aj stratu zamestnania. Poistenie sa spláca mesačne a predstavuje určité percento celkovej mesačnej splátky, minimálne však 3,33%. V prípade straty zamestnania ide o 6,99%. Podľa výberu poistných udalostí sa percento zvyšuje;
 • je možné o ňu požiadať bez ručiteľa (do 25 000 eur), bez ručenia nehnuteľnosťou;
 • nie je nutné založiť si nový bankový účet;
 • nekladie si podmienky ako napr. povinné poistenie, či viazanosť, vďaka čomu je možné pôžičku kedykoľvek predčasne a bezplatne splatiť

Konkrétne typy:

 1. expresná pôžička je poskytovaná na menšie sumy (od 500 do 2 000 eur) so splatnosťou 6 až 48 mesiacov; výhodou oproti ostatným druhom Cetelem pôžičky je prednostné, a teda rýchle vybavenie. Menšou nevýhodou je vyššia úroková sadzba, ktorá predstavuje 18,9% a RPMN dosahujúce 20,63%. Pri tejto pôžičke nemusíte dokladovať účel.
 2. pôžička na čokoľvek vám umožňuje požičať si od 2 000 do 25 000 eur so splatnosťou 6 až 120 mesiacov. Úrokové sadzby sa pohybujú od 8,39%. Výška úroku závisí od výšky vašich splátok a od dĺžky doby splatnosti. RPMN presahuje 8,72%. Ani pri tomto type Cetelem pôžička nezisťuje účel, na aký peniaze potrebujete.
 3. pôžička na auto alebo ojazdené auto vám sprostredkuje financie od 2 000 – 34 000 eur so splatnosťou 6 až 84 mesiacov. Úroková sadzba sa pohybuje od 7,59% a RPMN od 7,86%. Cetelem pôžička nie je poskytovaná len na auto, ako z názvu vyplýva, ale aj na štvorkolku, či motorku. Nie je potrebné platiť žiadnu akontáciu. Pánom svojho vozidla ste teda už od začiatku.
 4. pôžička na rekonštrukciu a bývanie vám bude osožná, ak ste sa rozhodli stavať alebo prestavovať a zistíte, že nemáte dostatok finančných prostriedkov. Cetelem pôžička vám je ochotná poskytnúť pomoc vo výške od 2 000 do 34 000 eur s dobou splatnosti a úrokovou sadzbou totožnou s predchádzajúcim typom pôžičky.
 5. refinancovanie pôžičiek – ak už máte viac pôžičiek, možno aj nevýhodných, teraz ich môžete spojiť do jednej. Pôžička na splatenie úverov vám ponúkne od 2 000 do 34 000 eur so splatnosťou 6 až 120 mesiacov. Úroková sadzba začína na 8,39% a môže dosiahnuť aj 18,79%. RPMN sa pohybuje medzi 8,72% a 19,90%. Refinancovanie cez Cetelem vám pomôže ušetriť až 30% z celkovej sumy splátok.

b, kreditná karta

Cetelem karta funguje na báze kreditu. Môžete si zvoliť sumu od 300 eur do 1 500 eur (po určitom čase je možnosť navýšenia = na 3 400 eur). Vybraný kredit môžete po obdržaní karty okamžite využiť. Splácať sa začína od nasledujúceho mesiaca. Každá zaplatená splátka kredit obnovuje a kartu je môžné využiť na čokoľvek.

Výhody karty:

 • 1,5 % späť z každej bezkontaktnej platby;
 • 1 % z ostatných platieb kreditnou kartou získate vždy naspäť na Váš účet

Ponuka platí pre platbu Cetelem kartou za tovary a služby v kamenných predajniach, a aj na internete.

c, nákupy na splátky

Cetelem Slovensko ponúka už aj nákupy na splátky. Vďaka ich dobrému menu spolupracujú s mnohými obchodníkmi. Ponuka na splátky vám bude automaticky navrhnutá aj na stránke predajcu. Pri výbere na splátky je vám k dispozícií kalkulačka, pomocou ktorej si môžete sami pozrieť a vypočítať splátkový kalendár. Udáva aj výšku úroku a RPMN. Pre viac informácií využite službu infolinky.

Dôležité fakty:

 • úroková sadzba Cetelem karty je zafixovaná na 1,49%;
 • mesačná splátka činí 4 % / 5% z aktuálneho úverového rámca alebo z dlžnej sumy + 2,99 € za Správu revolvingového úveru; splatná je vždy k 10. dňu v mesiaci;
 • bezúročné obdobie až do 52 dní; v prípade úhrady dlhu do 22. dňa nasledujúceho po mesiaci čerpania z karty, sa neplatia žiadne úroky
 • nepoužitá kreditná karta nestojí nič
 • výber z bankomatu je spoplatnený sumou 4,50 eur

Ak máte ešte viac otázok resp. nejasností, využite jeden z Cetelem kontaktu.

Klientska zóna

Ako už z názvu vyplýva, ide o nejaké miesto (v tomto prípade na internete), kde majú prístup len klienti Cetelemu. Cetelem klientska zóna umožňuje svojim klientom zmeniť osobné údaje alebo len kontrolovať stav svojho úveru. Pre registráciu v nej už teda musíte byť majiteľom Cetelem pôžičky alebo Cetelem karty. V prípade akýchkoľvek problémov s prihlásením sa neváhajte obrátiť na akýkoľvek Cetelem kontakt, ktorý vám nižšie ponúkneme.

Kontakt

 • Ak sa chcete informovať o úveroch, volajte klientsky servis Cetelem infolinky:

v rámci SR Tel.: 0850 11 12 12

zo zahraničia Tel.: +421 2 5934 27 73

– poprípade napíšte elektronickú poštu na : [email protected]

        Klientsky servis je vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00.

 • v prípade technických problémov, zavolajte na : 02/593 42 606
 • Ak chcete telefonicky požiadať o pôžičku, volajte na 02/593 42 716 v pracovných dňoch od 9.00 do 18.00 hod.
 • prípadné sťažnosti môžete adresovať na: [email protected]
 • Sídlo spoločnosti: CETELEM SLOVENSKO a.s.

Panenská 7
812 36 Bratislava 1

 • Poštová adresa: CETELEM SLOVENSKO a.s.

Kuzmányho 20
010 01 Žilina

Dúfajme, že minimálne jeden kontakt vám aspoň raz pomôže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *