PZP kalkulačka na výpočet ceny

Zistite ceny poistenia cez kalkulačkuČo vám prebehne mysľou, ak vám povieme „PZP kalkulačka“? Nebude to ťažké, ak začneme od slova kalkulačka, ktorá slúži všeobecne na výpočet niečoho. PZP je skratka pre povinné zmluvné poistenie. Ak tieto dva pojmy spojíme, zistíme, že PZP kalkulačka, je nástroj, ktorý slúži na výpočet ceny povinného zmluvného poistenia. K PZP kalkulačke sa môžete dopracovať pomocou internetu resp. online, čo zaručuje rýchlosť a jednoduchosť zisťovania cenových ponúk povinného zmluvného poistenia.

Vyššie sme načrtli, čo umožňuje PZP výpočet ceny kalkulačkou cez Insuro. Stačí ak si otvoríte nejakú stránku, ktorá umožňuje výpočty ceny PZP pomocou tohto internetového nástroja. Táto internetová stránka spolupracuje s viacerými poskytovateľmi povinného zmluvného poistenia, čo vám zaručuje výpočet ceny PZP z viacerých poisťovacích spoločností a s presnými cenovými ponukami. Jednotlivé ponuky vám budú vypočítané na základe konkrétnych údajov, ktoré ste predtým zadali do formulára. Tento internetový nástroj PZP kalkulačka má mnoho výhod a snáď ani žiadnu nevýhodu. Poďme si ich teda priblížiť.

PZP kalkulačka a jej výhody a nevýhody

Začneme s potenciálnou nevýhodou PZP kalkulačky, ktorá je aj celkom zanedbateľná. Samozrejme závisí od toho, aký typ človeka ste a aký spôsob komunikácie preferujete. Teda, malou nevýhodou poistnej kalkulačky môže byť, že nemáte priamy kontakt s pracovníkom spoločnosti, no na druhej strane to môže byť aj výhoda, pretože vás nikto nebude zaujato ovplyvňovať. Ak by ste však predsa len pri výbere vhodného poistenia potrebovali pomoc, všetky vaše otázky môžete napísať do špeciálneho formulára na vyššie zmienenej stránke a odpoveď dostanete aj do niekoľkých minút, čiže vám vôbec nemusí a ani nebude chýbať fyzická prítomnosť pracovníka niektorej zo spoločností.

Medzi jej najhlavnejšie výhody patrí, že cenu vašej poistky si môžete vypočítať rýchlo a to aj z vášho domova. Nie ste povinný sa nikde presúvať ani s nikým komunikovať. PZP kalkulačka vám urobí výpočet ceny úplne zadarmo. To znamená, že neplatíte samotnú akciu výpočtu a dokonca si môžete odrátať aj náklady za transport do jednotlivých pobočiek poisťovacích spoločností.

PZP kalkulačka vám urobí rýchly výpočet PZP viacerých ponúk resp. z viacerých poisťovacích spoločností. Najviac ich nájdete cez Insuro. Cena za zákonné poistenie auta, ale aj iných dopravných prostriedkov sa môže od sprostredkovateľa k sprostredkovateľovi líšiť. A práve tieto rozdiely, nielen cenové, ale aj balíčkové, vám zobrazí systematicky a prehľadne. Po vypísaní formulára vám bude do niekoľkých sekúnd vygenerovaná cenová ponuka z niekoľkých spoločností. Okrem ceny bude obsahovať aj podrobnejší popis balíčka, takže môžete si vybrať hocaké poistenie z ponuky, ktoré vyhovuje vašim predstavám a požiadavkám.

Stále pochybujete o rýchlosti PZP kalkulačky? Tak si predstavte, koľko času by vám zabrali osobné návštevy viacerých spoločností. Rozhodne nie 10 minút, ako je to typické aj pre porovnanie PZP. Stratili by ste minimálne 5 hodín vášho času a k tomu ešte by ste možno prehliadli, prípadne cielene vynechali práve tú spoločnosť, o ktorej by ste nevedeli, že vám môže ponúknuť tú najlacnejšiu cenu, v prípade že je vašim cieľom takýto typ poistky.

Pár krokov a hotovoPár krokov a výpočet PZP ceny je hotový!

Ako sme už vyššie naznačili, na výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky potrebujete vypísať jeden formulár, ktorý vám vygeneruje ponuky viacerých poskytovateľ práve na vaše vozidlo. A teda do tohto formulára musíte vypísať údaje o poisťovanom vozidle, ale aj údaje o osobe majiteľa tohto vozidla. O vozidle bude potrebné zadať do PZP kalkulačky údaje z technického preukazu, ako sú výkon a objem motora, model a továrenská značka vozidla, rok jeho výroby, približný počet km najazdených za rok, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť, typ paliva a iné údaje. Majiteľ musí vyplniť údaje o sebe, napríklad:

  • či už niekedy spôsobil dopravnú nehodu,
  • ako dlho je odvtedy „čistý“ (bez nehody),
  • dátum narodenia,
  • údaje o vodičskom preukaze…

Okrem toho môže byť cena PZP vo výpočte zvýhodnená, ak:

  • máte účet v OTP banke,
  • dieťa do 15 rokov,
  • ak platíte iný druh poistenia a v prípade iných spĺňajúcich podmienok, ktoré sú takisto vo formulári uvedené a pri výpočte budú zohľadnené.

Okrem toho, že vám PZP kalkulačka urobí výpočet ceny, môžete cez ňu priamo o vaše zákonné poistenie požiadať. Stačí urobiť jednoduchý klik na tú ponuku, ktorá vás zaujala, doplniť niekoľko údajov a vo vašej mailovej schránke si môžete nájsť dočasnú bielu kartu, údaje na zaplatenie, ako aj návrh zmluvy a jej podmienky. Faktúru za povinné zmluvné poistenie je potrebné zaplatiť do 30 dní, ináč vám poistenie zanikne a takisto prestane platiť biela karta. Po zaplatení poistného vám poisťovateľ zašle na vašu poštovú adresu originál bielu a zelenú kartu, ktorá vás oprávňuje používať vaše vozidlo aj za hranicami Slovenskej republiky.

Využili ste už niekedy tento internetový nástroj zvaný PZP kalkulačka? Ak nie, odporúčame vám ho vyskúšať hneď teraz. Keďže je bezplatný, nemáte čo stratiť, môžete jedine získať, a to ušetrením vašich financií. Neplaťte zbytočne veľa za niečo, čo nemusíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *